• Nasz profil

Majewski Tomasz

•           Grupa I Krasnoludki

•

Grupa „ Krasnoludki” to najmłodsza grupa w przedszkolu. Opiekę nad nami sprawują panie mgr Karolina Plucińska oraz mgr Daria Papiórkowska. Jestc z nami również pani Katarzyna Kasprzyk, która dba o porządek w sali oraz estetyczne podawanie posiłków.

Nasza grupa liczy 25-dzieci 2,5 oraz 3 letnichw. W przedszkolu jesteśmy pierwszy rok i choć początki bywają trudne z dnia na dzień czujemy się tutaj coraz lepiej. Nasze panie codzienną pracą starają się abyśmy w przedszkolu czuli się dobrze i bezpiecznie, a każdy dzień pobytu przyniósł nowe pozytywne wrażenia. Zawieramy nowe znajomości, uczymy się samodzielności, uczestniczymy w zajęciach z języka angielskiego. Poznajemy nowe reguły i zasady postępowania w grupie. Bardzo lubimy słuchać bajek czytanych przez nasze panie. Dużo czasu spędzamy na wspólnych zabawach muzyczno – ruchowych. Wiele radości sprawiają nam zabawy konstrukcyjne klockami, wykonywanie prac plastycznych, oraz zabawy na przedszkolnym placu zabaw. Po całym dniu wypełnionym wrażeniami odpoczywamy słuchając kołysanek i muzyki relaksacyjnej.

•          Grupa II Muchomorki

•

Jest  to grupa 3 oraz 4 latków. Wychowawcami są Panie mgr Anita Miczuga oraz mgr Magdalena Kozubińska, a o porządek w sali dba pani Marta Chrzan. Grupa liczy 25 dzieci. Wspólnie uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie. Starają się być samodzielne i koleżeńskie. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą i zajęciami edukacyjnymi. Edukacja przedszkolna łączy się z zabawą, przez co dzieci zdobywają nowe wiadomości i umiejętności Dzieci poszerzają wiedzę i rozwijają swoje umiejętności w oparciu o realizację projektu edukacyjnego "Muzyka to matematyka".

•             Grupa III Stokrotki

•

Grupa ta liczy 25 dzieci.  Wychowawcami w grupie są panie mgr Jolanta Schulze oraz mgr Iwona Gronostaj. O czystość w sali dba pani Magda Drozd.

Stokrotki to radosne i ciekawe świata dzieci.  Razem uczęszczają do przedszkola 4 rok więc są zgraną grupą, w której każdy czuje się ważny i potrzebny. Chłopcy uwielbiają zabawy konstrukcyjne, a z ich rąk powstają wspaniałe budowle. Dziewczynki uwielbiają rysować, malować, sklejać. Ich prace są staranne, pomysłowe i barwne. Bardzo lubimy wspólne zabawy podczas których wymieniamy się zabawkami i pomysłami. Dzieci chętnie uczestniczą we wszystkich działaniach proponowanych przez panie uwielbiają ćwiczyć, tańczyć i grać na instrumentach. Równie chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu. Ciekawi ich otaczającą przyroda, którą mają okazję obserwować podczas spacerów, zabaw na placu przedszkolnym i eksperymentów. Stokrotki są ciekawe świata i otwarte na innych. Nauka sprawia im masę przyjemności, co cieszy zarówno ich panie, jak i rodziców.

•    Grupa IV Śpiewające Literki

•

"Śpiewające Literki" to grupa dzieci 4-5 letnie. Cała grupa liczy 24- osoby. Naszymi wychowawcami są Panie mgr Małgorzata Krygier oraz mgr Bogusława Laskowska. Do przedszkola chodzimy już kolejny rok i bardzo dobrze się znamy. Jesteśmy grupą wesołych, uśmiechniętych i pomocnych przedszkolaków.
        Chętnie wychodzimy na spacery i wycieczki. Dużą radość sprawiają nam zabawy muzyczno - ruchowe. Niektórzy z nas już za rok idą do szkoły, dlatego codziennie zdobywamy nową wiedzę. Uczymy się już liter oraz cyfr.  Nasza grupa to wesoła i uśmiechnięta gromadka dzieci.

•              Grupa  V  Kubusie

•

Jesteśmy grupą dzieci 5-6 letnich. Niektórzy z nas dołączyli do naszej grupy w tym roku. Mimo to  bardzo dobrze czujemy się w swoim towarzystwie. Nasza grupa to 25 dzieci. Wszyscy jesteśmy bardzo radośni, uśmiechnięci, przyjacielscy i uwielbiamy zdobywać nowe umiejętności. Do naszych ulubionych zajęć należą zabawy muzyczno - ruchowe oraz wszelkie aktywności na świeżym powietrzu. Ponieważ nasza przedszkolna przygoda niebawem się zakończy, bardzo staramy się być dobrze przygotowani do wkroczenia w mury szkoły: lubimy poznawać świat liter i cyfr, a także zdobywać nową wiedzę o otaczającym nas świecie.

• Przedszkole nr 1 "Wesołe nutki" w Gnieźnie, Os. Władysława Łokietka 21
      • 61 426-62-20